Mise CIMR představuje další (již třetí) zásadní kontrakt pro G.L. Electronic k programu Copernicus.
S Thales Alenia Space Italy jsme podepsali smlouvu o spolupráci na projektu CIMR (Copernicus Imaging Microwave Radiometer).
CIMR je doposud největší projekt, na kterém se budeme podílet a představuje tak důležitý milník ve vývoji naší společnosti. Pomůže nám v dalším rozvoji v této oblasti a mimo jiné vytvoří další pracovní místa pro výrobu, testovaní a projektový management.
Zajistíme nákup materiálu, výrobu, montáž a testovaní kabelových svazků – CIMR Platform Harness. Smlouva je podepsána na dodaní Platform Harness rovnou pro dvě družice. Ty budou létat ve volném konvoji s družicemi mise MetOp SG typu B, na kterých se rovněž podílíme jako dodavatel kabelových svazků pro nástroj MicroWave Imager (MWI).
Samotná mise CIMR je misí s vysokou prioritou v rámci evropského programu Copernicus.
Program Copernicus představuje program pro dálkový průzkum Země, který se zaměřuje na pozorování atmosféry, pevniny, moří, klimatu, monitorování a ochranu životního prostředí a hodnocení přírodních katastrof s cílem zlepšit kvalitu života evropských občanů.
Hlavní zaměření mise CIMR je sledování vlastností moří a oceánů, a to primárně v arktické a antarktické oblasti. Klíčovým přístrojem mise je multifrekvenční mikrovlnný radiometr, jež má za úkol měřit teplotu mořského povrchu, což je významný indikátor změny klimatu; koncentraci mořského ledu (navigace lodní dopravy) a salinitu povrchové vrstvy vody (důležitá role při cirkulaci v oceánech a vodním cyklu).
Zdroj: G.L. Electronic